„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde
Zápisek z další bezesné noci « Disortograf bloguje

Disortograf bloguje Nic převratného zde nečekejte, ať se pak nedivíte

16Led/112

Zápisek z další bezesné noci

Windows 7 používám asi něco přes rok a dlouhou cestu k oficiálním mediím raději ani popisovat nebudu. Systém za ten rok pěkně zkusil nemohou mu vyčítat, že již bude potřebovat reinstalaci. A jelikož jsem hrdým vlastníkem lenova t500 v nejvyšší verzi s dvěma gpu, rozhodl jsem se pro instalaci x64 systému.Na tomto notebooku je totiž hlavně díky dvěma gpu volné pouze něco pod 2.5gb ram. Tato hodnota přestala dostačovat a systém má nějaký problém se systémovou knihovnou msvcrt.dll, kterážto se chybově projevuje soustavným pádem balíku aplikací windows live, je čas pomalu vše zálohovat (důležitá data zálohovány mám, ale i nějaké smetí si sebou vezmu 🙂 ) a přejít na druhý břeh a rozloučit se s platformou x86, která mě dlouhá léta skvěle sloužila.

A tak jsem stopoval svou windows licenci, abych zjistil zda mám nárok na x64 verzi systému. Po krátkém koukání na webu lenova jsem zjistil radostnou zprávu, že ano. Jenže média, které jsem nedostal k notebooku a, které jsem si musel nechat poslat odněkud z asie za cca 600,- samozřejmě x64 neobsahují a musel bych si nechat znova poslat další dvd. Opravdu nedokážu pochopit, proč microsoft nenabízí možnost stažení iso obrazu pro běžné lidi a dovoluje firmám rýžovat $$$ za placku v hodnotě 20 korun. Každopádně kdyby někdo věděl o čistém ISO souboru s Windows 7 x64 profesionál OEM budu velice rád 🙂 .

Ještě nějakou dobu zůstanu na X86 než všechno zalohuji, ale budu velice rád za Vaše postřehy ohledně win7 x64 a kompatibility aplikací, nebo vyřešení problému s msvcrt.dll

Zápisek je: #correctoff