„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich
uTorrent, aneb jak se zbavit reklamy « Disortograf bloguje

Disortograf bloguje Nic převratného zde nečekejte, ať se pak nedivíte

24Úno/136

uTorrent, aneb jak se zbavit reklamy

µTorrent používám již dlouho a nikdy jsem lepší klient nenašel. Hlavní předností tohoto SW byla funkčnost při minimální zátěži HW, široká paleta nastavení a žádný přebytečný bloatware. Všechny přednosti již trochu odbočily z hlavních kolejí cesty, naštěstí i přes tyto fakta zůstává tento SW mezi nejlepšími na poli BitTorrentu.

Do poslední verze, domnívám se, že to je od verze č.3, se nám vloudily nepříjemné reklamy, a tím nemyslím nějaké lišty do prohlížeče během instalace, nýbrž zprasené rozhraní programu.

Když opomenu to, že program byl celou dobu poskytován zdarma a byl bez reklamy vyvíjen ke spokojenosti uživatelů, tak je mi zle, když vidím co se z něj stává po odkoupení firmou BitTorrent. Chápu, že je potřeba získat nějaké peníze (dříve to šlo asi i jinak), ale touto formou? I já na svém blogu využívám Google Adsense, ale ctím design stránky a nevkládám zde blikající bannery. Je to stejné jako bavit se o etičnosti využívání adblocku, to už jsme ale někde jinde.

Co je tedy třeba udělat?

Naštěstí je prozatím možné reklamu deaktivovat jednoduchým nastavením a to přes: Nastavení –> Možnosti –> Rozšíření

V této nabídce můžete editovat vzhled programu. Pro nás jsou důležité tyto položky, které můžete vyhledat skrze políčko filtr, následně u položky změníte hodnotu položky value na FALSE.

Seznam položek ke změně:

gui.show_plus_upsell
offers.sponsored_torrent_offer_enabled
offers.left_rail_offer_enabled
offers.sponsored_torrent_offer_enabled
gui.show_notorrents_node
offers.content_offer_autoexec

Některé reklamy se přestanou zobrazovat až po restartu programu.

Toť vše 🙂