„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain
Sociálka vs média « Disortograf bloguje

Disortograf bloguje Nic převratného zde nečekejte, ať se pak nedivíte

4Úno/110

Sociálka vs média

Nedávno média šokovala s reportáži o týraném chlapci, který byl zachráněn na pokraji smrti. Hned poté se rozjel mediální kolotoč a hledání viníka.

Pokud opomenu to, že se média o trest rodičů vůbec nezajímala a ihned hledala viníka v úřadech, tak bylo zajímavé jak mediální mašinérie prezentovala pochybení úřadů a ihned semlela, MOŽNÁ nevinného člověka. Jen tak čistě náhodou nám raději média neprezentovala onu úředníci, takže čistě vypodobení je na nás. Jistě to byla postarší žena, byrokratka, která bere nehorázně mnoho státních peněz a otravuje Vás s kupou lejster. A co kdybych Vám řekl, že to byla mladá slečna 23 let, která byla těsně po škole a čekala na ní realita tři set a více problémových klientů, které nemáte šanci zvládnout a nahánět za plat cca 12 tisíc korun. Žádný z těchto klientů není pusinka, nejsou to klienti jako vy, kteří jste byli na sociálce kvůli rozvodu a výživném. Tato klientela je stala a když vy tyto lidi potkáváte třeba v mhd, nebo ve městě bojíte se přisednout z důvod infekčních nemocí, krádeže, ublížení na zdraví.

Podle všech knih je práce se skupinou možná v 10-12 členech, práce s jednotlivcem 40-50 klientů. Z vlastních zkušeností jsem nikde neviděl, že by byla dodržována tato norma a je tudíž logické, že pokud má někdo 10x více než je možné klientu, tak je velice pravděpodobné, že někde pochybí, nebo velice a to velice brzo vyhoří.

Smyslem tohoto zápisku není omlouvat chybu někoho kdo za to mohl/nemohl, ale poukázat na fakt, ze zatímco lékaři, policisté a hasiči stávkují, že mají málo peněz a více práce, tak pracovníci v sociálních službách s VŠ vzděláním nemají často ani polovinu průměrné mzdy, ale mají 10x více klientů, než je možné zvládnout. Za přesčasy nic nedostanou, práci si běžně musí brát domů a často musí platit finanční částky za pomůcky či jiné potřeby.

Zápisek je: #correctoff