„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich
Proč si Swarm Mac nevybere? « Disortograf bloguje

Disortograf bloguje Nic převratného zde nečekejte, ať se pak nedivíte

20Úno/120

Proč si Swarm Mac nevybere?

Pokud sledujete jediný notebook blog na českém internetu určitě vám neuniklo, že se jeho autor rozhoduje a asi již rozhodl o nástupci jeho nového notebook. Jelikož se má jednat o pracovní nástroj tak jsou ve výběru pouze kvalitní kusy.  Konec konců, je to aktuálně mezi mackem a thinkpadem.  A proč si teda myslím, že si jej swarm nevybere?

Materiál: Hliníkové šasi je sice pěkné, ale zde jeho výhody končí. Sice jsem na to chtěl zpatlat něco svého, ale nakonec se @diagon_swarm rozhodl napsat článek kvalitou mu vlastní link.

Klávesnice: Chicklet klávesnice mohou být sebelepší, ale thinkpadovskou nenahradí. Rozložení, sklon, tichost a ergonomie je prostě luxus, který u applu nenajdete.

Chlazení: Chlazení je největší nedostatkem macbooku. Studeny, nebo hřející hliník není nic příjemného + vlastnost čističky vzduchu (nasávaní bordelu skrze klávesnici do ntb a postupné ucpávání se).

Rozšiřitelnost: Z mého pohledu to není nic hrozného, ale když jsem četl Swarmovi články, nebo sním diskutoval, tak jsem si všiml, že používá někdy ne zrovna standardní doplňky, nebo hardware.

Životnost: Swarmova R61 zažila to, co by bylo pro 90% ntb smrtelné. Za tu dobu vypadá jeho notebook stále výtečně.

 

Všechny tyto vady na kráse se dají překousnout a někdy je zvědavost, či tužba po něčem novém (OSX) silnější, ale málo komu se chce z lepšího do horšího. Pokud se Swarm rozhodne pro nakousnuté jablko a já pevně věřím, že ne, tak se jednou jistě vrátí k Lenovu a své zkušenosti zúročí na svém blogu.

 

Jak si myslíte, že dopadne Swarmova volba?