„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain
Nokia, Samsung, Motorola, LG zrušily Apple mobilní produkty « Disortograf bloguje

Disortograf bloguje Nic převratného zde nečekejte, ať se pak nedivíte

15Čvc/114

Nokia, Samsung, Motorola, LG zrušily Apple mobilní produkty

Předem se omlouvám, že jsem využil takto bulvární nadpis a také, že tento článek pouze reflektuje fikci, která dle mého názoru je však možná.

Jde o to, že již nějakou dobu vede Apple patentovou křižáckou válku na několika frontách viz. soudní spory s nokii a samsungem. Momentálně apple proti sobě prudí čím dál více velkých firem a rovnou si můžeme říci, že ač se android rozšiřuje velkým tempem, tak jsou přístroje applu taky žádané. V posledním sporu apple VS samsung došlo na to, že to vypadá, tak že nové chipy A6 (spekulace) bude vyrábět firma TSMC namísto samsungu.

A teď tedy čistě nezaujatě, spekulativně a akademicky

🙂

Kdyby se velcí hráči ala Nokia, Samsung, Motorola, LG a další, rozhodli z mobilního trhu sprovodit produkty applu totální patentovou válkou, bylo by to možné? Dle mého subjektivního, nefundovaného názoru ano. Nevím co si apple nakoupil, ale věřím, že stařešina víše zmíněných výrobců drží tak významné patenty v rukou, že bez těchto licenci nejde postavit ani nejjednodušší mobilní zařízení. Nejde tedy o ubohé patenty jako gesto na odemčení telefonu tahem, jaké vytváří apple pro svou konkurenci schopnost (v patentech), ale základní stavební kameny pro gsm, data, 3G, hlas atd…

A co by tím vlastně tito výrobci získali? To je přece jednoduché, místo na trhu pro své produkty a možný větší výdělek. Naopak Apple a velký Steve by měl osypky až za ušima, jelikož by přišel o nejvíce výdělečné odvětví společnosti Apple.

 

Hádám, že v tomto nemůže mít nikdo fundovaný názor, jelikož smlouvy mezi výrobci jsou tajné a vlastně nevíme co a jaké karty mají v rukou, ale jaký je váš názor? Bylo by toto možné?

PS: článek je jako vždy #correctoff

PPS: v případné diskuzi se zdržte emocí a chovejte se jako lidi 🙂